Представники Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» на салоні «Архімед»

З 2 по 5 квітня 2013 року у павільйоні № 4 конгресно-виставкового центру «Сокольники», за підтримки Уряду Російської Федерації, Уряду Москви, Департаменту науки, промислової політики та підприємництва міста Москви, Всесвітньої організації інтелектуальної власності з великим успіхом проходив XVI Московський міжнародний Салон винаходів та інноваційних технологій «Архімед».
Своє 16-річчя Салон зустрів на площі 5000 кв.м. У Салоні взяли участь 836 учасників з 18 країн світу: Росії, Болгарії, Італії, Ізраїлю, Казахстану, Єгипту, Латвії, Малайзії, Молдови, Румунії, Польщі, України, Білорусії, Сербії, Хорватії, Тайваню, Кореї, Туреччини. Філія «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» ДП «Український інститут промислової власності» на салоні представляла начальник відділу маркетингу «УкрЦІПІП» Рогуля Наталія Миколаївна. У ході відвідування заходів салону були налагоджені нові зв'язки з представниками патентних відомств країн-учасників, організаторами салону, а також безпосередньо з винахідниками.
 
Іноземними учасниками було продемонстровано 233 винаходи та інноваційних продуктів.
 
Представники понад 50 регіонів Російської Федерації представили на виставці близько 798 об'єктів інтелектуальної власності в 42 класах.
 
Більшість винаходів представлені в наступних класах: медицина – 108; радіо, телебачення та зв'язок – 76; безпека, захист і порятунок людини – 73; будівництво та будівельні матеріали – 63; авіакосмічна промисловість – 53; технології нових та поновлюваних джерел енергії – 48 проектів; наземний, морський і повітряний транспорт – 45; побутова техніка, опалення, освітлення – 43; загальне машинобудування – 41.
 
У діловій програмі Салону взяли участь: Міхаль Свантнер – Керівник Департаменту співробітництва з деякими країнами Європи та Азії ВОІВ (Швейцарія); Крістін Пфайфер Генеральний секретар міжнародної спільноти з розвитку малого та середнього бізнесу (INSME, Італія); Нінкович Рато – президент Сербської Академії Винахідників і Вчених; Ліліана Педішіч – голова спілки винахідників Загреба (Хорватія); Коу-Чен Ву професор, голова Китайського інноваційно-винахідницького співтовариства (Тайвань); Євген Вікторович Пак голова комісії з питань інтелектуальної власності Білоруського науково-технічної спілки (Білорусія), комерційний директор ТОВ «ТРИИН»; Олексій Федорович Оніпко – професор, президент Української академії наук (Україна).
 
Гран-прі «Золотий Архімед» було вручено:
Федеральній державній бюджетній освітній установі вищої професійної освіти «Чеченський державний університет» за комплекс інноваційних розробок, представлених на Салоні «Архімед».
Міністерству економічного розвитку Челябінської області за комплекс інноваційних розробок, представлених на Салоні «Архімед».
Кращим винаходом Салону визнано проект: «Нова технологія лазерного різання приладових пластин на кристали» Московського державного університету приладобудування і інформатики (МДУП).
Кращим промисловим зразком – проект підприємства «Медспас» (Москва): «Судно комплекс швидкої допомоги «Медспас-011».
«Кращий винахід в інтересах Міністерства Оборони РФ» – Військовий навчально-науковий центр Військово-повітряних сил «Військово-повітряна академія ім. Ю. А. Гагаріна і професора Н.Є. Жуковського, м. Вороніж, за проект «Автоматичний безпілотний комплекс діагностики стану протяжних об'єктів, оснащених власної інформаційної системою».
«Кращий інноваційний проект в інтересах радіоелектронної промисловості Росії» – Військова академія зв'язку ім. С.М. Будьонного, м. Санкт-Петербург, за проект: «Бортова декаметрова антена рухомого об'єкта».
«Кращий винахід НТТМ» – проект «Сумка-холодильник, що трансформується» автор: Лукіних Ганна Сергіївна, МАОУ «ЗОШ № 10», м. Ірбіт (Свердловська область).
«Кращий інноваційний проект в інтересах будівельної індустрії міста Москви» – НіТУ «МІСіС» за проект «Спосіб варіння скломаси і скловарна піч з барботуванням шару скломаси».
«Кращий винахід в інтересах житлово-комунального господарства міста Москви» –ВАТ «Мосводоканал» за проект «Компости і землегрунти на основі осадів стічних вод».
«Кращий винахід у сфері робототехніки» – МГТУ ім. Н.Е. Баумана (м. Москва) за проект «Пристрій візуалізації внутрішньої порожнини об'єкта, заповненої розсіюваним середовищем».
«Кращий винахід у сфері енергоефективності та енергозбереження» – «Казахський національний технічний університет» (м. Алма-Ата) за проект «Енергозберігаюча приставка до компресійних побутових холодильників та морозильних камер».
«Кращий винахід в інтересах атомної галузі» – «33 Центральний науково-дослідний випробувальний інститут МО РФ» (м. Власюк-18) за проект «Спосіб екологічного моніторингу хімічно небезпечних об'єктів».
«Кращий винахід у сфері нанотехнологій» – Московський державний будівельний університет за проект «Комплексна нанорозмірна добавка для пінобетонної суміші».
«Кращий інноваційний проект в інтересах аерокосмічної галузі» – ВАТ «Інформаційні супутникові системи» (м. Желєзногорськ, Красноярський край), за проект «Апарат космічний».
«Кращий винахід в інтересах захисту і порятунку людини» – Підприємство «Медспас» (м. Москва) за проект «Автономна електрична станція малогабаритна (АЕСМ 1000)».
«Кращий інформаційний партнер» – журнал «Винахідник і раціоналізатор», (м. Москва).
Переможцем Міжнародної виставки-конкурсу товарних знаків і фірмових найменувань «Товарний знак-Лідер» став Дагестанський державний університет (м. Махачкала, Республіка Дагестан).
 
Джерело: http://archimedes.ru