Промислові зразки

Промисловий зразок – результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання.

Об’єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.
Промисловим зразком може бути: дизайн етикетки, форма пляшки, форма стільця або шафи, модель або фасон одягу чи взуття, зовнішній вигляд автомобіля, телефону, настільної лампи, вентилятора і інших речей.
Промислові зразки можуть бути об’ємними (моделі), площинними (малюнок) чи комбінованими.

Охоронний документПатент.
Правова охорона надається промисловому зразку, що не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі та відповідає умовам патентоспроможності.
Право на одержання патенту має автор або його спадкоємець.

Строк дії патенту на промисловий зразок становить 10 років від дати подання заявки і продовжується за клопотанням власника патенту, але не більш як на п'ять років.

Дія патенту на промисловий зразок припиняється у разі несплати у встановлений строк річного збору за підтримання його чинності.
Дія патенту припиняється з першого дня року, за який збір не сплачено.

Ми пропонуємо такі послуги:

  • надання консультацій з питань охорони і використання промислового зразка, припинення недобросовісної конкуренції і порушення прав власників охоронних документів;
  • надання практичних рекомендацій з питань складання заявочних матеріалів для отримання патенту на промисловий зразок в Україні;
  • надання консультацій щодо поданих заявок на видачу патенту України на промисловий зразок;
  • надання практичних рекомендацій з питань складання заявочних матеріалів для одержання правової охорони промислових зразків в іноземних країнах, зокрема у Російській Федерації ;
  • надання практичних рекомендацій з питань складання заявочних матеріалів для подання заявки відповідно до Гаазької системи міжнародної реєстрації промислових зразків;
  • проведення патентного пошуку;
  • патентні дослідження зовнішнього вигляду об’єкта права промислової власності і об’єкта господарської діяльності;
  • підготовка документів для реєстрації договорів щодо розпоряджання правами на промислові зразки;
  • комплексні рішення з питань промислових зразків (допомога у патентуванні промислового зразка та розміщення інформації на Інтернет-біржі промислової власності тощо).
  • досудове врегулювання спорів (медіація);

Звернення до фахівців Відділення патентно-інформаційних послуг, консультацій та сприяння інноваційній діяльності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» гарантує кваліфіковану допомогу у вирішенні найширшого кола питань у галузі промислової власності.

Зверніться до нас зараз і ми підберемо найбільш оптимальний варіант захисту вашої розробки, художнього творіння і допоможемо надійно його запатентувати, а згодом можемо надати допомогу в пошуку інвесторів.

Щоб замовити послугу необхідно надіслати лист  (Зразок 1) на адресу: Відділення патентно-інформаційних послуг, консультацій та сприяння інноваційній діяльності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», бульвар Лесі Українки, 26, м. Київ, 01133, e-mail: y.bulaichuk@iii.ua або факс на номер: (044) 494-05-89.

Для замовлення проведення перевірки відповідності матеріалів заявки на промисловий зразок вимогам правил її складання, визначення відповідності зовнішнього вигляду заявленого об’єкта умовам надання правової охорони необхідно надіслати лист (Зразок 2).

Консультацію стосовно промислових зразків можна отримати за тел.: (044) 285-85-88, 494-06-63, 494-06-92.

Відповіді на всі питання щодо замовлення послуги можна отримати за тел.: (044) 285-63-00 або e-mail: y.bulaichuk@iii.ua.

Заява про видачу патенту України на промисловий зразок .
Інші форми бланків офіційних документів.

Державне мито і збори.