Промислові зразки

Промисловий зразок – результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання.

Об’єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.
Промисловим зразком може бути: дизайн етикетки, форма пляшки, форма стільця або шафи, модель або фасон одягу чи взуття, зовнішній вигляд автомобіля, телефону, настільної лампи, вентилятора і інших речей.
Промислові зразки можуть бути об’ємними (моделі), площинними (малюнок) чи комбінованими.

Охоронний документПатент.
Правова охорона надається промисловому зразку, що не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі та відповідає умовам патентоспроможності.
Право на одержання патенту має автор або його спадкоємець.

Строк дії патенту на промисловий зразок становить 10 років від дати подання заявки і продовжується за клопотанням власника патенту, але не більш як на п'ять років.

Дія патенту на промисловий зразок припиняється у разі несплати у встановлений строк річного збору за підтримання його чинності.
Дія патенту припиняється з першого дня року, за який збір не сплачено.

Ми пропонуємо такі послуги:

  • надання консультацій з питань охорони і використання промислового зразка, припинення недобросовісної конкуренції і порушення прав власників охоронних документів;
  • надання практичних рекомендацій з питань складання заявочних матеріалів для отримання патенту на промисловий зразок в Україні;
  • надання консультацій щодо поданих заявок на видачу патенту України на промисловий зразок;
  • надання практичних рекомендацій з питань складання заявочних матеріалів для одержання правової охорони промислових зразків в іноземних країнах, зокрема у Російській Федерації ;
  • надання практичних рекомендацій з питань складання заявочних матеріалів для подання заявки відповідно до Гаазької системи міжнародної реєстрації промислових зразків;
  • проведення патентного пошуку;
  • патентні дослідження зовнішнього вигляду об’єкта права промислової власності і об’єкта господарської діяльності;
  • підготовка документів для реєстрації договорів щодо розпоряджання правами на промислові зразки;
  • комплексні рішення з питань промислових зразків (допомога у патентуванні промислового зразка та розміщення інформації на Інтернет-біржі промислової власності тощо).
  • досудове врегулювання спорів (медіація);

Звернення до фахівців Відділення патентно-інформаційних послуг, консультацій та сприяння інноваційній діяльності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» гарантує кваліфіковану допомогу у вирішенні найширшого кола питань у галузі промислової власності.

Зверніться до нас зараз і ми підберемо найбільш оптимальний варіант захисту вашої розробки, художнього творіння і допоможемо надійно його запатентувати, а згодом можемо надати допомогу в пошуку інвесторів.

Щоб замовити послугу необхідно надіслати  лист на адресу: Відділення патентно-інформаційних послуг, консультацій та сприяння інноваційній діяльності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», бульвар Лесі Українки, 26, м. Київ, 01133, e-mail: y.bulaichuk@iii.ua або факс на номер: (044) 494-05-89.

Консультацію стосовно промислових зразків можна отримати за тел.: (044) 285-85-88, 494-06-63, 254-38-13.

Відповіді на всі питання щодо замовлення послуги можна отримати за тел.: (044) 285-63-00 або e-mail: y.bulaichuk@iii.ua.

Заява про видачу патенту України на промисловий зразок .
Інші форми бланків офіційних документів.

Державне мито і збори.