Статті

Український стартап Ecoisme – система домашнього енергоменеджменту

Що таке Ecoisme

Ecoisme - це смарт-система для відстеження енергоспоживання в будинку (квартирі). Спеціальне програмне забезпечення доповнюється однойменним гаджетом, який інтегрується в домашню мережу для збору необхідних даних про роботу електроприладів. В результаті - користувач отримує детальний аналіз витрат та рекомендації щодо збереження енергії.

Введення об’єктів інтелектуальної власності в господарський обіг

Зрозуміло, що розробка навіть найперспективніших технологій ще не означає, що вони автоматично трансформуються в продукцію і самі по собі потраплять на ринок. Для цього вимагається знайти і обрати оптимальні шляхи їх комерціалізації.

Українська розробка Cardiomo - ваш персональний кардіолог

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку в світі від серцево-судинних захворювань помирає 17 мільйонів чоловік. До 80% з них могли б вижити, якби їх захворювання було вчасно діагностовано. Розробка українських інженерів - Cardiomo - це переносний інтелектуальний пристрій нового покоління, за допомогою якого можна швидко діагностувати порушення роботи серця.

Український стартап вже продає власні електробайки: Що відомо про рекордсмена

Ідея українців змогла зібрати гроші на Kickstarter для створення електровелосипеда з найдовшим пробігом від однієї зарядки і тепер його можна купити по всьому світу

Нещодавно стало відомо, що всім, хто оформив попередні замовлення на Kickstarter електричні велосипеди вже доставлені, і що компанія запускає масове виробництво і продажу двох моделей електробайк - Prime і Top. Офіційне передзамовлення стартувало 16 серпня.

Комерціалізація об’єктів інтелектуальної власності: актуальність проблеми

Ця стаття розпочинає цикл статей присвячених проблемам комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, які публікуються на веб-сайті Укрпатенту. Метою цього проекту є допомога винахідникам і авторам у формуванні загального уявлення про зміст процесу комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності (далі – ОІВ) та окреслення послідовності кроків на нелегкому шляху капіталізації  своїх ідей. Адже далеко не всі ідеї, які здаються винахіднику надзвичайно перспективними, з економічної точки зору, мають справжній комерційний потенціал та найдуть відгук у розважливого інвестора.

Грантові можливості

На сьогодні в Україні діє близько 350 тис. підприємств, але в грантових програмах беруть участь не більше 5 тисяч (зокрема, близько 1000 – у програмі Horizon 2020).

Головні проблеми комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності в Україні

Правова охорона новітніх науково-технічних рішень, відповідно до законодавства в сфері інтелектуальної власності, дозволяє власникам патентів завоювати на певний проміжок часу монопольне становище на ринку. В цьому, власне, і полягає одна з суттєвих переваг, що надається виключними правами на об’єкти інтелектуальної власності (далі – ОІВ). Таким чином, інтелектуальна власність стає,  одним з найважливіших результатів наукових досліджень і розробок, який може бути комерційно реалізований в умовах внесення ринкових відносин у сферу науки і технологій. Проте, як свідчить досвід, навіть найдосконалішого законодавства ще  недостатньо для обертання інноваційних ідей в товари або послуги. Отже, для реалізації правових відносин має бути стабільне економічне підґрунтя, на якому, власне, тільки і можливе визрівання «раціональних зерен».