Цікава інформація

Кондиціонери в минулому: створена фарба, що охолоджує будівлі

Кондиціонери в минулому: створена фарба, що охолоджує будівлі. Фото: pixabay.com

Ізраїльські винахідники знайшли спосіб охолодження будівель без енерговитрат. Команда стартаперів створила фарбу з унікальними властивостями щодо сонячного світла, якою можна покривати всі будівлі.

Для далекобійників придумали кепку-будильник

Для далекобійників придумали кепку-будильник

Американська компанія Ford розробила цікавий винахід – спеціальну кепку для водіїв-далекобійників. Винайдений головний убір виконує роль будильника – новинка починає видавати голосні звуки, якщо помічає, що водій от-от засне або вже заснув. Найближчим часом у Бразилії розпочнуться випробування кепки під назвою SafeCap.

Винахід українських учених допоможе позбутися газової залежності

Винахід українських учених допоможе позбутися газової залежності

Вітчизняні науковці створили установку, яка виробляє тепло з бурого вугілля. Потужний процес горіння виробляє значну кількість енергії, що дозволить українцям позбутися залежності від газу.

До 150-ї річниці від дня народження Марії Склодовської-Кюрі

Марія Склодовська-Кюрі

Співробітники колективу відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту підготували статтю про Марію Склодовську-Кюрі, єдину жінку, двічі удостоєну вищої нагороди в науковому світі – Нобелівської премії в галузі фізики та хімії. Бажаємо приємного читання.

Одне щеплення зможе подолати грип на все життя

Одне щеплення зможе подолати грип на все життя

Учені Центру вірусології з Університету Небраски-Лінкольн (США) виявили унікальні властивості мультивакцини, яка об’єднує гени чотирьох основних штамів грипу, забезпечуючи надійний захист від небезпечного захворювання.

Учені створили камуфляж, який змінює форму

Учені створили камуфляж, який змінює форму

Жодна з тварин не може так вдало маскуватися, як восьминіг. Щоб відлякати ворогів він перетворює своє тіло в тонку стрічку і змінює колір. Ця здатність зацікавила науковців з Корнельського університету, які змогли зімітувати тіло тварини за допомогою силікону і волоконної сітки.

Унікальний бетон захистить старі будинки від землетрусів

Унікальний бетон захистить старі будинки від землетрусів

Наразі є багато технологій, які дозволяють зводити безпечні будівлі в районах з високою сейсмічною активністю. Але як захистити від землетрусів старі будинки, які зводилися до винайдення спеціальних фундаментів і амортизаторів? Досі інженери були обмежені у виборі – розглядався лише варіант витратних робіт, спрямованих на встановлення нових сейсмостійких опор і зміцнення фасадів за допомогою зовнішніх конструкцій.

Британці придумали «зебру», яка малює себе сама

Британці придумали «зебру», яка малює себе сама

У Великобританії створили незвичайну «зебру» – її спосіб «переводити» людей через дорогу абсолютно оригінальний: винахід у реальному часі «малює» перехід, стоп-лінії й відповідні покажчики-підказки, які інформують водіїв про потребу знизити швидкість і зупинитися.

Сторінки