Цікава інформація

Символ української науки

Символ української науки

27 листопада виповнюється 100 років від дня народження Президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона.  Пропонуємо до ознайомлення матеріал про життя та основні досягнення видатного вченого та винахідника. Матеріал підготовлено колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

У Швеції винайшли еко-пластик із картопляного крохмалю і води

У Швеції винайшли еко-пластик із картопляного крохмалю і води

Швейцарський студент створив біорозкладаний матеріал Potato Plastic із картопляного крохмалю та води, з якого також можна робити посуд та інші одноразові речі. Відомо, що після використання новинка за два місяці розкладеться на поживні речовини для ґрунту, не забруднюючи його.

Від набридливої реклами на екранах допоможуть окуляри IRL Glasses

Від набридливої реклами на екранах допоможуть окуляри IRL Glasses

Щодня повз нас проходить безліч різноманітної реклами з екранів, розташованих уздовж доріг, на входах у магазини. Для тих, хто втомився від інформаційного перевантаження та миготливих світлодіодних вогнів, є чудовий винахід – захисні окуляри IRL Glasses.

Домашній 3D-сканер Naked – нечувані можливості

Домашній 3D-сканер Naked – нечувані можливості

У межах американського стартапу Naked Labs створено перший у світі 3D-дзеркало-сканер для тіла. Він дозволяє змін тіла на певному часовому відрізку, визначаючи процентний уміст жирової та м’язової маси й інші показники.

Оголосили лауреатів Нобелівської премії з хімії

Ill. Niklas Elmehed. © Nobel Media

Шведська королівська академія наук у Стокгольмі назвала лауреатів Нобелівської премії з хімії за 2018 рік. Нагороди отримали: Френсіс Арнольд за спрямовану еволюцію ферментів, Джордж Сміт і Грегорі Вінтер за дослідження пептидів і антитіл.

World Space Week - космічні технології на Землі

World Space Week - космічні технології на Землі

6 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН проголосила період з 4 по 10 жовтня Всесвітнім тижнем космосу (World Space Week) з тим, щоб відзначати той вклад, який робить космічна наука і техніка в поліпшення добробуту людини. Пропонуємо ознайомитись із розробками на базі космічних технологій, які зробили нашу повсякденність безпечнішою, зручнішою й просто цікавішою. Матеріал підготовлено колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

Сторінки