Цікава інформація

Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Новий тип акумулятора, який перевершить Tesla, 3D-вирощування супервеликих кристалів металу, біорозкладний пластик для пакування та українські проекти, які поїдуть на CES 2020. Пропонуємо ознайомитися з добіркою цікавинок зі світу інновацій.

Влаштування Всесвіту і розробка літій-іонних акумуляторів - завершився Нобелівський тиждень

Нобелівський тиждень тривав з 7 по 14 жовтня Фото: ИА Regnum

З 7 по 14 жовтня в Каролінському інституті в передмісті Стокгольма в Швеції оголошували переможців Нобелівської премії. Нагороди присуджують щорічно за наукові дослідження, винаходи або вагомий внесок у культуру чи розвиток суспільства. Кращих обирає Нобелівська асамблея у шести галузях — медицина і фізіологія, фізика, хімія, література, премія миру та економіка. Цьогоріч у багатьох напрямках нагородили одразу по три особи.

Музей ІВ: Як народжуються марки з історичним капіталом

В експозиції Музею правової охорони інтелектуальної власності «З історії товарних знаків» репрезентовані два оголошення кінця ХІХ ст., які й досі закликають купувати солодощі під назвою «Київське варення». У цій рекламі відразу кидається в очі прізвище БАЛАБУХА, набране найбільшим у тексті шрифтом. На перший погляд, оголошення сприймаються як замовлені одним і тим самим підприємцем. Але не все так просто, як здається на перший погляд. Детально про історичне київське протистояння у сфері маркування товарів та його сучасне відлуння читаємо у статті Антоніни Ферчук, завідувачки Музею правової охорони інтелектуальної власності.

Стартап власного винаходу. До Дня винахідника і раціоналізатора України

У нашій країні чимало успішних технологічних стартапів, і з кожним роком їх кількість зростає. Напередодні Дня винахідника і раціоналізатора, який цьогоріч припадає на 21 вересня, пропонуємо огляд цікавих і самобутніх стартапів українців за останні роки. Матеріал підготовлено колективом відділу довідково-інформаційного фонду експертизи відділення нормативно-інформаційного забезпечення Укрпатенту.

Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Молоде українське бачення благоустрою міст, органічні добрива з відходів птахівництва, оправа для окулярів з кавової гущі, цифрові інструменти для завчасного виявлення небезпечних хвороб, інноваційні українські проекти, які отримали дорогу до життя. Пропонуємо ознайомитися з добіркою цікавинок зі світу інновацій.

Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Розумна кнопка для виклику медсестри в лікарні; українські бджоли, які спілкуються через смартфон; винаходи юних українців, які змінять світ. Пропонуємо ознайомитися з добіркою цікавинок зі світу інновацій.

Відкриття чи винахід: час переоцінити Нобелівську премію з фізики?

У своїй статті для WIPO Magazine речник Шведської національної ради інноваторів та голова Стокгольмської асоціації інноваторів Ор'ян Страндберг вказує на брак визнання досягнень індивідуальних винахідників на національному рівні і, відповідно, низький рівень їх підтримки та заохочення з боку суспільства та держави, особливо порівняно з масштабами фінансування науково-дослідницької роботи.

Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Українка в світовому рейтингу новаторів, новий вітрогенератор з широким спектром застосування, електромобіль за 25 тис. грн, безпечніше прицілювання та мобільний додаток для пошуку сміття в Карпатах. Пропонуємо до ознайомлення підбірку цікавинок зі світу інновацій.

Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Екологічна упаковка з харчових інгредієнтів, люмінесцентна тротуарна плитка нового покоління, здоровий якісний сон та визнаний світом вічний олівець. Пропонуємо до ознайомлення підбірку цікавинок зі світу інновацій.

Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Електромобіль, перероблений з електровелосипеда винахідливим українцем, шість креативних львівських стартапів, які змагаються у конкурсі Британської Ради, модуль для висадки на Місяць від американо-українського підприємця та визнання юних українських новаторів на Олімпіаді геніїв у США. Пропонуємо до ознайомлення підбірку цікавинок зі світу інновацій.

Сторінки