Костянтин Грищенко: «Україна здатна бути конкурентоспроможною на міжнародному ринку інтелектуальних продуктів»

22 квітня в Києві в конференц-залі готелю «Русь» відбулися урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності. У 2013 році це свято відзначається під девізом «Творчість – наступне покоління». Організаторами урочистостей виступили Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба), Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»), Філія «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» ДП «УІПВ». Захід, що зібрав під свої крила фахівців у сфері інтелектуальної власності, представників державних органів і громадських організацій, привернув увагу великої кількості ЗМІ.

Привітання Прем'єр-міністра України Миколи Азарова зачитав присутнім Голова Державної служби Микола Ковіня.

Наступним слово взяв віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко:
Костянтин Грищенко: «Україна здатна бути конкурентоспроможною на міжнародному ринку інтелектуальних продуктів»
– Тиждень святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності в Україні – потужна просвітницька подія. Державна служба абсолютно доречно цього року в центр уваги поставила не формальну звітність чи антипіратські заходи, а саме інформаційно-роз'яснювальну роботу, акцентуючи на дітях і молоді, – поділився своїми думками про тематичну спрямованість свята Костянтин Грищенко. Він висловив упевненість, що в нашій державі підростає дійсно розумне покоління, якому вже є що показати світу як результат своєї інтелектуальної праці. – Але успіх цього покоління так само, як і більш дорослих творців і винахідників, значною мірою залежить від того, чи стане найближчим часом Україна державою, у якій авторські та суміжні права, патенти та винаходи ефективно захищатимуться.

Також, як зазначив Костянтин Грищенко, треба визнати, що однією з основних проблем у сфері правового захисту інтелектуальної власності є недостатньо високий рівень правової обізнаності українців. Потужна боротьба з Інтернет-піратством, роздрібною торгівлею, неліцензійним програмним забезпеченням, відео- та аудіоматеріалами – усі ці заходи потребують постійного роз’яснення. Україна здатна бути конкурентоспроможною й демонструє це вже сьогодні на міжнародному ринку інтелектуальних продуктів. Саме тому важливо зробити все, щоб винахідники й усі ті, кого сьогодні вшановуємо, були надійно забезпечені у своїх правах.

– Останнім часом на доручення Президента України Уряд робить системні кроки для того, щоб Україна стала, нарешті, країною, де по-справжньому, повною мірою забезпечується захист прав інтелектуальної власності. Зокрема, розпочато процес легалізації програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах в органах державної виконавчої влади, у рази зросла кількість контрафактних носіїв, конфіскованих на ринках та в інших місцях, наводиться лад у питаннях розподілу авторської винагороди, – повідомив аудиторії віце-прем'єр-міністр і, підсумовуючи, зазначив, що попереду ще багато роботи, але підвищення правової культури українського суспільства сьогодні є основним пріоритетом, адже посилення захисту прав інтелектуальної власності є першорядним для всіх громадян.

Також Костянтин Грищенко взяв участь у відкритті виставки «Діти-винахідники», яка проходила в рамках урочистостей. В експозиції були представлені кращі винаходи та творчі досягнення сучасної української молоді. Серед колективів – представники Малої академії наук України й Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України. Віце-прем’єр міністр поспілкувався з кожним юним творцем: діти із задоволенням розповідали про свої доробки та плани на майбутнє. Кульмінацією виставки стало нагородження учасників – Костянтин Грищенко вручив дипломи та пам’ятні подарунки всім дитячим колективам і побажав молоді подальших успіхів.

Джерело: sips.gov.ua