Розпочала роботу Рада з питань науково-технічного розвитку України

В Україні розпочинає діяти Рада з питань науково-технічного розвитку. Її склад погоджено Президентом Національної академії наук України Борисом Патоном. Забезпечувати ж роботу Ради буде Держінформнауки – про це поінформував голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

За його словами, в Україні давно існувала потреба в авторитетному науковому зібранні, створеному не за адміністративним принципом, а за принципом професійного та суспільного визнання.

«Важливо, аби думка такої Ради стала основою державних рішень щодо науково-технічного розвитку країни», – наголосив Володимир Семиноженко. Очолив Раду директор Інституту магнетизму НАН та МОН України, академік та Герой України Віктор Бар’яхтар – один із найбільш видатних учених-фізиків. Склад Ради, до якої увійшли вчені із незаперечно високою репутацію не тільки в Україні, а й в світі, в подальшому буде розширюватись, виходячи з рекомендацій її членів – зазначив Володимир Семиноженко.

«Те, що нам вдалося об’єднати таких відомих вчених ідеєю розвитку наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності у складний для України час – це достатньо своєчасний крок. Наприклад, ЄС поставив завдання до 2020 року збільшити кількість вчених на 1 млн. Україна, що має визнаний у всьому світі науковий потенціал, володіє ядерними, ракетно-космічними та авіаційними технологіями, просто не може залишатися осторонь», – заявив Володимир Семиноженко.

Джерело: dknii.gov.ua