Українська жуйка від пародонтозу

Українська жуйка від пародонтозуСтудентка Прикарпатського національного університету створила жуйку на основі меду, яка лікує пародонтоз, повідомляє 24 Канал. Користь від новинки не заперечна: за статистикою, після 30 років з цим захворюванням стикається 90 % українців.

Відомо, що незвичайна жуйка має бактерицидний ефект. Для виготовлення смачних ліків дівчина використала карамелізований мед, віск, пилок, пергу та прополіс.

За словами винахідниці, головний секрет цілющої дії – саме в карамелізованому меді. Його властивості Марта Цап досліджує вже півтора року. Студентка пояснює, що найскладніше було зробити консистенцію продукту, яка б підходила для жування. Ця умова обов’язкова для того, щоб жуйка мала лікувальний ефект: адже її потрібно утримувати в ротовій порожнині й жувати 10 – 15 хвилин.

Цікаво, що на відміну від звичайних жуйок, цю можна ковтати. Новинку вже спробували інші студенти – відгуки були схвальними.

На разі є й дослідження Ужгородського центру мікробіології, де медовий винахід випробували 10 пацієнтів. У всіх учасників експерименту покращився стан пародонту та ротової порожнини в цілому. Дехто навіть позбувся всіх неприємних наслідків пародонтозу. Про це розповів професор Прикарпатського національного університету Сергій Курта, який власне й запропонував ідею дослідження Марті Цап.

Відомо, що лікувальною жуйкою вже зацікавилися інвестори. А для запуску виробництва потрібно 210 тисяч гривень.