Триває співпраця в рамках проекту ЄС з географічних зазначень

12 грудня 2018 року відбулася чергова зустріч фахівців Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) з експертами Проекту ЄС з географічних зазначень. Від Проекту ЄС у заході взяли участь старший експерт Хорхе Голдман та національний експерт Олена Назаренко. До розгляду питань зустрічі долучилися також представники департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У фокусі обговорення, як і під час попередньої зустрічі, було використання географічних зазначень (ГЗ) з окупованого Криму та запобігання використанню відповідних ГЗ Російською Федерацією. Ключовими стали питання взаємодії державних органів України з відповідними органами ЄС  у сфері реєстрації ГЗ та їх використання й подальшого захисту. Міжнародний експерт Хорхе Голдман підкреслив, що проблема визнання ЄС зазначень, які походять з Криму, виходить далеко за межі компетенції кожного з державних органів, які залучені до реєстрації ГЗ, та запропонував п’ять кроків, які сприятимуть вирішенню питання. Також експерт наголосив на необхідності змін у технічних специфікаціях ГЗ та відповідної модифікації національного законодавства. Фахівці Укрпатенту взяли активну участь у зустрічі, висловивши свою позицію щодо подальшого використання ГЗ Криму та реєстрації нових ГЗ регіону з умовою дотримання стандартів ЄС.

Директор з питань експертизи Укрпатенту Наталія Петрова зазначила, що заклад патентної експертизи в усіх випадках, які стосуються реєстрації ГЗ, керується виключно чинним національним законодавством. Водночас, за словами керівника, питання, які ставить перед Україною нинішня ситуація з ГЗ, які походять з Криму, підштовхує українські державні органи до пошуку адекватної відповіді на дії опонентів.

На завершення зустрічі експерти проекту ЄС та фахівці Укрпатенту узгодили наступні дії щодо технічної допомоги та продовження співпраці у вказаному напрямі.