Топ-10 медичних винаходів, які будуть доступні у 2018 році

Топ-10 медичних винаходів, які будуть доступні у 2018 році

Як розвиватиметься ринок медичних інновацій у 2018 році? Які нові технології лікуватимуть пацієнтів? До вашої уваги 10 стартапів, що перевершують сучасні практики та поліпшують якість медичного обслуговування, - повідомляє «Дім інновацій».

Перша у світі «штучна підшлункова залоза»
Із 2016 року агентство FDA схвалило першу у світі гібридну систему доправлення інсуліну для пацієнтів з діабетом першого типу. Прилад виконує три функції: вимірює рівень глюкози в крові, розраховує та вводить необхідну кількість інсуліну. Система зручна у використанні та поміщається в кишені штанів. Цього року винахід вийде на ринок і неодмінно полегшить життя людей, які страждають від цукрового діабету.

Нейромодуляція для лікування обструктивного апное сну
Традиційний метод лікування апное супроводжується неприємними ефектами, з-поміж яких небажаний шум, клаустрофобія, закладеність носа, сухість у роті та інші. 40 % пацієнтів скаржаться на те, що уві сні вони випадково знімають свої маски. Новинка – нейромодуляційна система – позбавлена цих недоліків. Винахід стимулює дихальні м’язи під час сну. Система контролюється за допомогою дистанційного пульта та являє собою датчик дихання і дріт для стимуляції з батареєю. Під час сну людини система відстежує її дихання й стимулює правильну роботу язика та горла, щоб дихальні шляхи залишалися відкритими. Очікується, що винахід допоможе мільйонам людей, що потерпають від обструкції через апное.

Рекордне зниження рівня ЛПНЩ-холестерину
Надлишок «поганого» холестерину в організмі спричинює атеросклероз – утруднення кровообігу через артерії в серці, мозку, нирках і кінцівках, що призводить до трагічних наслідків. Нещодавно науковці розробили перші ліки-інгібітор для пацієнтів з генетичною схильністю до підвищення рівня «поганого» холестерину. Таке лікування на 20 % зменшує ризик смерті від серцево-судинних захворювань, інфаркту міокарда й інсульту.

Дистанційне лікування
Віддалений моніторинг здоров’я пацієнтів дозволяє швидко надати допомогу хворому. Основну роль у такій підтримці відіграють мобільні технології та пристрої, прикріплені до пацієнта. За допомогою відеозв’язку хворий може отримати експрес-консультацію від лікаря, а той, зі свого боку, – в онлайн-режимі відстежувати зміни в життєвих показниках пацієнта та в разі потреби надавати відповідну допомогу.

Вакцинація нового покоління
Спалахи епідемій Еболи та Зіка показали, що людство не можемо дозволити собі роками шукати вакцини від захворювань. Необхідно прискорити розробку вакцин і спростити їх постачання.
Тепер дослідження протигрипозної вакцини здійснюють з використанням тютюнових рослин, комах і наночастинок. Також виробники використовують сухе заморожування, щоб спростити транспортування та подовжити строк придатності вакцин. А для тих, хто боїться уколів, учені розробляють пероральні та інтраназальні вакцини.

Таргетна терапія раку грудей
Учені винайшли новий вид лікування онкології молочної залози – таргетну терапію. Уже є препарати з класу інгібіторів для лікування лейкемії, раку передміхурової залози та яєчників. У 2018 році з використанням інноваційних підходів почнуть лікувати й рак молочної залози. Цього року на ринку з’являться три нові інгібітори для пацієнток з ER-позитивним/HER2-негативним раком грудей. Експерти вважають, що всі ці досягнення в галузі молекулярно-прицільного лікування раку допоможуть у майбутньому повністю відмовитися від хіміотерапії.

Охолодження проти випадіння волосся після хіміотерапії
У США з’явилася нова технологія, що допомагає боротися з утратою волосся після хіміотерапії. Для експерименту було використано шоломи з охолоджувальною рідиною всередині. Результати показали, що в 50,5 % пацієнток волосся не випало. Тоді як без використання шолома волосся випадає у 100 % хворих.

Централізований моніторинг стану пацієнтів
Централізований моніторинг допоможе врятувати життя мільйонам людей, що потерпають від серцевих нападів. Виявивши небезпечні ознаки, система подає сигнал. За перші 13 місяців випробувань, у яких брало участь 100 000 пацієнтів, система виявила й попередила про 79 % випадків серцевих нападів. Планується, що у 2018 році систему «всевидюще око» запровадить багато лікарень в усьому світі.

Експрес-відновлення після операції
Кілька медичних центрів узялися розробляти програму прискореного відновлення після операції. Зміст методики такий: обмежити кількість опіоїдів, рекомендувати пацієнту післяопераційний план харчування та фізичних навантажень. Недавні дослідження показали, що ПВПО знижує рівень ускладнень і сприяє швидкому відновленню після операції – пацієнти повертаються додому протягом 2 – 3 днів.

Генна терапія проти спадкових захворювань сітківки
Наразі немає ефективних методів лікування спадкових захворювань сітківки, що призводять до втрати зору. Учені та лікарі покладають надію на використання вірусів або векторів для доставки до потрібних клітин певних генів. Зокрема, має бути схвалено застосування рекомбінантного вектора AAV2, що кодує функціональну копію гена RPE65.