Панорама інновацій: українські винаходи та новітні розробки

Система розпізнавання мін від українського стартапу, військові винаході від акторки, нові технології 3D-друку металом, мобільний додаток для бджолярів та фермерів. Пропонуємо до ознайомлення підбірку цікавинок зі світу інновацій.

Система для розмінування територій Minect.ai, створена українськими розробниками, отримала державний грант від Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку. Автоматична система використовує технології штучного інтелекту для розпізнавання мін і снарядів. Вона буде застосовуватися військовими та підтримуватиметься мобільним додатком, у якому звичайні громадяни матимуть можливість зробити фото й відразу відправити його на центральний сервер, де міну буде розпізнано.
Читати далі…

Відома акторка із львівським корінням Геді Ламар винайшла принципово нову систему керування торпедами та запропонувала нову форму для крила літака.
Читати далі…

Українська компанія «Червона Хвиля» зробила ривок у сфері 3D-друку металом. Створена нею установка є унікальною й може перевернути світову аерокосмічну галузь. На відміну від багатьох конкурентів, які в якості сировини використовують порошковий метал, система українців працює на титановому дроті, і це сильно здешевлює й спрощує процес виробництва.
Читати далі…

Учні Малої академії наук України привезли з міжнародного змагання OKSEF у Туреччині повний набір медалей. Юні українські новатори відзначилися в секціях «Математика та комп’ютерні науки», «Енергетика та інженерія» й «Фізика», запропонувавши нові пристрої та способи покращення різних технологічних процесів і механізмів.
Читати далі…

Школярка-винахідниця родом з України Софія Лисенко працює над "ДНК-роботом" у США (відео).
Читати далі…

В Україні створили мобільний додаток для взаємодії бджолярів та фермерів. За допомогою винаходу перед плановим розпиленням пестицидів фермерські підприємства надсилатимуть повідомлення всім власникам пасік у потрібному радіусі, запобігаючи загибелі цілих колоній бджіл.
Читати далі…