Оновлення багатомовного термінологічного порталу WIPO Pearl

Нагадуємо, що багатомовний термінологічний портал WIPO Pearl надає вільний доступ до безлічі науково-технічних термінів, що використовуються в заявках РСТ та національних патентних документах, а також до ключових юридичних термінів РСТ всіма 10 мовами публікацій РСТ. Це допомагає розвитку більш точного та послідовного використання термінів цими мовами та полегшує пошук та обмін науковими та технічними знаннями.

Покращення зовнішнього вигляду

Термінологічна база даних WIPO Pearl була доопрацьована і тепер пропонує новий покращений інтерфейс. Усі попередні функції підтримуються і дизайн, оснований на системі електронного подання міжнародних патентних заявок (WIPO’s ePCT), буде звичним для користувачів цієї системи. Крім того вебсайт був адаптований для використання на мобільних пристроях, таких як мобільні телефони або планшети. Користувачів, які бажають надіслати відгуки стосовно нового дизайну термінологічної бази даних, запрошують зробити це: wipopearl@wipo.int 

Мова інтерфейсу

Інтерфейс WIPO Pearl доступний всіма 10 мовами, представленими у базі даних WIPO Pearl. Користувачі можуть вибирати свої мовні налаштування у верхньому правому куті екрана.

Вміст бази даних

Цього року база даних WIPO Pearl була доповнена 17000 нових патентних термінів, які узгоджені з експертами WIPO-PCT. На сьогодні БД містить понад 178000 патентних термінів. Крім того, понад 18000 понять (або 80%) пов’язані з іншими поняттями в базі даних, і ці взаємозв’язки можна переглядати за допомогою пошуку у «поняттєвій мапі». Додаткові взаємозв’язки можуть бути показані в «поняттєвих хмарах», створених за допомогою алгоритму машинного навчання.

Співпраця з університетами

Понад 1300 багатомовних термінологічних записів нещодавно були надані студентами в наступних університетах після перевірки ВОІВ: Національний університет Кордоба (Аргентина), Університет Гренобль Альпи (Франція), Дублінський міський університет (Ірландія), Болонський університет у Форлі (Італія), Астраханський державний університет (Російська Федерація), Манчестерський університет (Великобританія), Інститут міжнародних досліджень Мідлбері в Монтерей та Іллінойський університет в Урбана-Шампейн (Сполучені Штати Америки). Будь-які університети, зацікавлені взяти участь у подібній термінологічній співпраці, запрошуються звернутися до ВОІВ за такою електронною адресою: wipopearl@wipo.int 

WIPO Pearl доступна за адресою: www.wipo.int/reference/en/wipopearl 

Джерело інформації: PCT Newsletter №7-8/2019