Нові можливості пошуку STN для експертів Укрпатенту

28 листопада 2017 року на базі Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) проведено навчальний семінар-тренінг з використання інформаційно-пошукової системи STNext для експертів українського відомства за участю представників Chemical Abstracts Service (CAS).

Аудиторію семінару, який відбувся одночасно з проведенням перемовин щодо оновлення та розширення доступу експертів Укрпатенту до баз даних CAS, склали провідні фахівці відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем (ТІМ) Укрпатенту. До проведення тренінгу долучилися директор з питань експертизи Наталія Петрова; начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та ТІМ Федір Луценко; начальник відділу контролю якості та вдосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та ТІМ Юлія Колотілова.

Робота в межах заходу була спрямована на знайомство з новою платформою для використання інформаційно-пошукової патентної бази STN, представленої у вигляді веб-додатка STNext. Продукт презентували регіональний менеджер CAS в Україні, Молдові та Грузії Тетяна Христова та представник компанії STN Барт де Врієс (Нідерланди). Система STNext, створена CAS у 2017 році, надає користувачам усі можливості класичної STN у більш зручному форматі, а також додаткові інструменти для пошуку. Крім того, присутнім був презентований ще один продукт – інтегроване з STN рішення PatentPak, яке прискорює пошук хімічної інформації за патентами.

Фахівці CAS провели ознайомчу демонстрацію роботи STNext, підкресливши ключові особливості системи та пояснивши її відмінності від попередніх версій. Експерти Укрпатенту, у свою чергу, проявили зацікавленість можливостями STNext щодо проведення патентних пошуків, поставили доповідачам велику кількість додаткових запитань. Учасники тренінгу домовилися про організацію для експертів Укрпатенту тестового періоду для вивчення та випробування нової системи в роботі.

Довідка
Chemical Abstracts Service (CAS, Хімічна реферативна служба) є підрозділом Американського хімічного товариства (American Chemical Society). Одна з її ключових функцій – підтримка реєстру CAS, всеосяжної бази хімічних сполук, спеціалізованих баз даних та інформаційних ресурсів: SciFinder і SciFinder Scholar, STN (спільно з FIZ Karlsruhe).

Співпраця Укрпатенту та CAS має тривалу багату історію. Уже понад 10 років Укрпатент є передплатником та активним користувачем пошукових баз даних, інтегрованих на платформі STN. Це, зокрема, Registry, CAplus, Marpat, Embase тощо. Ці ресурси використовуються для пошуків за хімічними структурами та біологічними послідовностями. Використання та розширення доступу до баз даних CAS є дуже важливим для функціонування Укрпатенту як Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи.

Семінар-тренінг з використання інформаційно-пошукової системи STNext Барт де Врієс
Тетяна Христова Семінар-тренінг з використання інформаційно-пошукової системи STNext
Семінар-тренінг з використання інформаційно-пошукової системи STNext Наталія Петрова