Нанотехнології дозволять перетворити рослини в ліхтарі

Нанотехнології дозволять перетворити рослини в ліхтаріДослідження стверджують, що кожен п’ятий кіловат у світі витрачається на освітлення вулиць і будинків. Зменшити такі показники можна було б за допомогою світлових рослин. Останні розробки науковців змушують світитися крес-салат з яскравістю аналогічного світлодіоду на 0,5 мкВт протягом чотирьох годин. Для читання цього ще не достатньо, проте розробки такого зразка мають неабиякі перспективи, – пише Science Daily.

Не секрет, що матінка-природа наділила велику кількість організмів здатністю світитися, однак біолюмінесцентні рослини трапляються наразі хіба тільки у відомому фільмі «Аватар». Учені Массачусетського технологічного інституту намагаються зробити світіння рослин контрольованим завдяки нанотехнологіям.

Дослідники винайшли кремнієві та полімерні наночастинки різного розміру, які переміщаються всередині рослини за суворо визначеними напрямками. Усередині кожної частинки містяться певні речовини, які змушують рослину світитися. Провівши необхідні досліди на різних рослинах, науковці запевняють, що в диво-рослини, які допомагатимуть людям освічувати вулиці або приміщення, є велике майбутнє.