IT-ліки – з’явилися перші у світі цифрові пігулки

IT-ліки – з’явилися перші у світі цифрові пігулкиАмериканські чиновники з управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів видали дозвіл на випуск високотехнологічних ліків. Унікальний винахід з датчиком покликаний стежити, наскільки своєчасно та в якій дозі пацієнт приймає таблетки, - повідомляє T1.ua.

IT-ліки – це наступна версія вже впровадженого препарату компанії Otsuka Pharmaceutical Co Ltd Abilify від шизофренії, біполярного розладу й депресії. Відтепер до складу пігулки додатково входитиме мікроскопічний пристрій стеження. Це дасть змогу лікарям отримувати об’єктивну картину терапії та бачити, чи справді хворий приймає ліки за графіком.

Цікаво, що сам датчик не має ні батареї, ні антени, – він активується внаслідок безпосередньої взаємодії з шлунковим соком. Слина замикає ланцюг між мідною та магнієвою пластинами, утворюючи крихітний електроімпульс. Його достатньо, щоб відправити сигнал на спеціальний пластир, наклеєний на тіло пацієнта. З останнього дані надходять на мобільний додаток. Отже, факт прийому ліків може відстежити як пацієнт, так і лікар.

За словами чиновників, які схвалили появу ноу-хау на ринку, потенціал винаходу величезний. У майбутньому такі цифрові таблетки можна буде використовувати для допомоги й іншим пацієнтам, яким необхідні медичні процедури за розкладом, наприклад ін’єкції інсуліну для хворих на діабет.