ЄПВ вітає переможців European Inventor Award 2019

20 червня 2019 року Європейське патентне відомство (ЄПВ) на церемонії у Відні відзначило винахідників з Австрії, Франції, Японії, Нідерландів та Іспанії нагородою European Inventor Award 2019. Лауреати мають видатні досягнення у сфері переробки пластику, діагностики раку, технологій виготовлення акумуляторних батарей, морських технологій проти обростання, а також у тестуванні ДНК.

"Уява, інтелект і досвід на European Inventor Award у цьому році надихають. Усі фіналісти й переможці вивели межі досягнень на нові висоти у своїх галузевих напрямах", – сказав президент ЄПВ АНТОНІО КАМПІНОС на церемонії нагородження. – "Історії цих винахідників також показують, як патентний захист може допомогти перетворити інновації на ринковий успіх. Більше того, права інтелектуальної власності підживлюють європейську економіку: галузі, які використовують патенти, торгові марки та права на дизайн, значно сприяють ВВП, торгівлі та створенню робочих місць у Європі».

Церемонія нагородження, яка вже в 14-й раз відбулася у Wiener Stadthalle, зібрала близько 600 гостей зі сфери інтелектуальної власності, політики, бізнесу, науки та академічних кіл. Фіналісти та переможці були відібрані незалежним міжнародним журі з пулу сотень винахідників і команд винахідників, висунутих на премію цього року. Одержувач Popular Prize був обраний широкою громадськістю через онлайн-голосування напередодні церемонії.

Лауреати European Inventor Award 2019:

Категорія «Промисловість»
Клаус Файхтінгер і Манфред Хакл (Австрія)


Високопродуктивна переробка пластмас

Працюючи в новому напрямі, ці австрійські винахідники повністю змінили переробку пластику. Завдяки їхньому підходу відходи пластмас багатьох типів можуть бути перетворені на високоякісні гранули для нових продуктів. Сьогодні понад 6 000 їхніх машин в усьому світі виробляють понад 14,5 млн тон пластикових гранул на рік.

Категорія «Дослідження»
Жером Галон (Франція)


Immunoscore®, більш чіткий тест на рак

Діагностичний інструмент французького імунолога оцінює ризик рецидиву у хворих на рак. Він використовує цифрові зображення зразків пухлини та сучасне програмне забезпечення для вимірювання імунної відповіді. Винахід Галона вже використовується в клініках у всьому світі для підвищення точності прогнозу в пацієнтів з колоректальним раком.

Категорія «Країни, які не є членами ЄПВ»
Акіра Йошіно (Японія)


Літій-іонний акумулятор і його еволюція

Цей японський учений є батьком літій-іонної батареї. Його акумуляторні батареї живлять майже п'ять мільярдів мобільних телефонів, ноутбуків та інших портативних пристроїв, а також електромобілі. Десятиліття своєї роботи він присвятив постійному вдосконаленню цього типу батарей.

Категорія «Малі та середні підприємства» 
Рік Броер (Нідерланди)


Обгортання морських поверхонь протиобростаючими волокнами

Узявши за зразок колючу поверхню морського їжака, голландський винахідник створив технологію обгортання волокнами як екологічно чисту альтернативу токсичним фарбам на кораблях і морських конструкціях. Водорості, морські раковини та мідії зісковзують з неї. Відтак човни, підводній поверхні яких не загрожує обростання, можуть економити до 40% палива.

Народна премія Popular Prize і премія за досягнення протягом життя
Маргарита Салас Фальгерас (Іспанія)


Ампліфікація ДНК для геноміки

Піонер іспанської молекулярної генетики винайшла більш швидкий, простіший і надійніший спосіб відтворити сліди ДНК в кількості, достатній для повного геномного тестування, з використанням ДНК-полімерази phi29. Її винахід сьогодні широко використовується в онкології, криміналістиці та археології.

Більше інформації про переможців European Inventor Award 2019 – на сайті відомства.

Фото – ЄПВ.