Фонд патентної документації громадського користування

Фонд патентної документації громадського користування (ФГК) призначений для забезпечення доступу широкого кола громадськості до патентної інформації, необхідної для вивчення та аналізу в процесі створення, правової охорони та використання об’єктів промислової власності. Розпочав функціонування в жовтні 1999 року.

Із квітня 2001 року Фонд патентної документації громадського користування ввійшов до складу Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Відділення патентно-інформаційних послуг, консультацій та сприяння інноваційній діяльності Укрпатенту).

Комплектування ФГК здійснюється з урахуванням державної політики, зорієнтованої на інноваційний шлях розвитку України. Фонд містить патентну документацію 65 країн світу та 4-х міжнародних і регіональних організацій, яка представлена на паперовому й електронному носіях.

До складу ФГК включена:
  • національна та зарубіжна патентна документація;
  • науково-технічна література;
  • методично-інформаційні видання;
  • періодичні видання;
  • бібліотека-депозитарій ВОІВ.

Значну частину фонду складають офіційні патентні бюлетені патентних відомств переважно на паперовому носієві. Описи до патентів на винаходи промислово розвинених країн представлені на CD-ROM та DVD із ретроспективою 10-20 років і більше. ФГК комплектується також стандартами, методичними, довідково-інформаційними та періодичними виданнями. Інформація щодо нових надходжень до ФГК подається щоквартально.

Ознайомитись з інформаційними матеріалами ФГК пропонуємо у затишному читальному залі. Для зручності користувачів у читальному залі представлений Довідково-пошуковий апарат на паперовому носієві та в електронному вигляді (електронний каталог документів).

ФГК надає патентно-інформаційні послуги для громадськості. Користувачі мають можливість замовити у Відділенні паперові копії зарубіжної патентної документації, відсутньої у ФГК, але наявної в Патентно-інформаційній базі експертизи Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».