Просвітницька діяльність Центру інноватики в рамках Літніх шкіл МАН України

11 та 24 липня, за запрошенням  Малої академії наук України, фахівці Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» Державного підприємства «Український інститут промислової власності» взяли участь у інформаційних зустрічах з учнями Літніх шкіл МАН. Даний захід відбувся у рамках програми просвітницької діяльності та співпраці Центру інноватики з науково-освітніми установами.

Зустріч з молоддю була спрямована на підвищення соціальної свідомості у сфері ІВ, підвищення розуміння важливості не тільки захисту власного інтелектуального доробку, але й поваги до інтелектуальної власності інших. Важливість такої просвітницької роботи з обдарованим юнацтвом важко оцінити на даний момент, але в майбутньому має відіграти роль довгострокових інвестицій в інноваційний розвиток України, її розбудову як заможної правової європейської країни.

В програмі виступу фахівців Центру інноватики учням Літньої школи  інформаційно-комунікаційних технологій була описана основна класифікація об’єктів інтелектуальної власності, розкрита тема захисту результатів інтелектуальної діяльності у сфері ІТ через призму авторського права та суміжних прав. У своїх виступах фахівець відділу консультацій та роботи з громадськістю Байдошвілі Ірма Бесаріонівна та фахівець відділу інноватики Сторожук Богдан Євгенійович висвітлили такі питання, як:

 • майнові і немайнові права, їх набуття та строки дії;
 • які існують способи захисту авторського та суміжного прав;
 • які бувають види порушень прав інтелектуальної власності;
 • проблема піратства та плагіату в розрізі України та світової спільноти;
 • управління авторськими та суміжними правами, ліцензування.

Для учнів науково-технічного напрямку Всекраїнської літньої школи Малої академії наук України фахівцями Центру інноватики було підготовано презентацію на тему «Дорога до патенту», в якій начальник відділу інформаційно-пошукових робіт Медведчук Ольга Валеріївна та фахівець 1-ої категорії відділу патентних досліджень Центру інноватики Кучеренко Володимир Сергійович детально пояснили учням, як необхідно захищати свої інтелектуальні доробки, зокрема були висвітлені наступні питання:

 • класифікація об’єктів інтелектуальної власності;
 • умови отримання та строки дії охоронних документів на об’єкти інтелектуальної власності (патентів, свідоцтв);
 • яким чином отримати патент України на корисну модель;
 • яким чином отримати патент України на промисловий зразок;
 • яким чином отримати патент України на винахід;
 • класифікація знаків для товарів та послуг;
 • процедура реєстрації знаків для товарів та послуг;
 • як захистити свої авторські права.

Крім перерахованих тематик фахівці Центру відповіли на численні питання, що виникли в учнів школи, а також проінформували про наявні корисні інформаційні ресурси та бази даних, що знадобляться обдарованій молоді у їх майбутній науковій та творчій діяльності. Зважаючи на те, що серед учнів школи були присутні автори та співавтори значної кількості патентів України на корисні моделі у сфері відновлюваної енергетики, діалог виявився надзвичайно активним та жвавим.

Керівництво Центру інноватики дякує співробітникам Малої академії наук України за роботу над побудовою фундаменту майбутнього України – талановитої та освіченої молоді, та готове і надалі плідно співпрацювати та всіляко сприяти цій важливій меті.

Для освітніх та наукових установ, зацікавлених у проведенні подібних просвітницьких заходів, прохання звертатися до головного фахівця відділу інноватики – Фаренік Наталії, телефон: (044) 285-82-40, e-mail: n.farenik@iii.ua