Екскурсія до Музею правової охорони інтелектуальної власності для студентів-практикантів

Екскурсія до Музею правової охорони інтелектуальної власності для студентів-практикантів


Екскурсія до Музею правової охорони інтелектуальної власності для студентів-практикантівЕкскурсія до Музею правової охорони інтелектуальної власності для студентів-практикантів

13 липня співробітниками Філії УкрЦІПІП Укрпатенту для студентів Національного транспортного університету, які проходять виробничу практику на базі Філії, було організовано відвідування Музею правової охорони інтелектуальної власності.

Завідувач музею, Ферчук Антоніна Михайлівна, впродовж екскурсії, що тривала більше години розповіла про історію появи та еволюцію охорони інтелектуальної власності, починаючи від клейм та фірмових знаків ремеслярів часів Київської Русі, що були прообразом сучасних торговельних марок, закінчуючи процесами гармонізації вітчизняного законодавства у сфері ІВ із законодавством ЕС, що відбуваються сьогодні. З особливою цікавістю студенти сприйняли інформацію про патентну діяльність у часи Директорії УНР (за незначний строк існування не тільки було видано 84 патенти, але й було проведено перереєстрацію всіх попередньо виданих документів та підготовано програму розвитку сфери охорони інтелектуальної власності УНР), адже патентна діяльність є однією з ознак справжньої, повноцінної незалежної країни. Увагу студентів привернули плакати та рекламні постери XIX-XX століть: намагання тогочасних підприємців виокремити свій товар серед інших подібних товарів викликали у тінейджерів щирі посмішки та нестримний потяг до фотографування. Значну увагу Антоніна Михайлівна приділила розвитку сфери охорони інтелектуальної власності після проголошення незалежності України: від видачі першого патенту України та заснування Укрпатенту до видачі 100 000 патенту у 2012, отримання Укрпатентом статусу міжнародного пошукового органу та підписання Україною Асоціації з ЕС.

Музей правової охорони інтелектуальної власності не залишив студентів байдужими, тому свої схвальні відгуки та побажаннями вони вирішили залишили у книзі відгуків. Сьогодні гостьова книга поповнилась ще однією позитивною сторінкою, а світлі голови студентів – знаннями про історію інтелектуальної власності, розумінням її важливості та повагою до неї.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати Музей правової охорони інтелектуальної власності!

Деталі Ви можете дізнатися у завідувача Музею, Ферчук Антоніни Іванівни (044) 494-06-30, e-mail: a.ferchuk@uipv.org