День відкритих дверей в Укрпатенті – для майбутніх правників

9 грудня 2016 року Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) у рамках заходів з нагоди Всеукраїнського тижня права проведено День відкритих дверей. Національний заклад патентної експертизи відвідали студенти Київського коледжу Національного університету «Одеська юридична академія».

Програму заходу розпочала доповідь директора з розвитку відносин інтелектуальної власності Укрпатенту Анатолія Горнісевича, який ознайомив майбутніх правників з базовими поняттями сфери інтелектуальної власності (ІВ), розкрив зміст діяльності національного органу експертизи заявок на об’єкти права ІВ, а також провів огляд законодавчої бази з питань ІВ, вказавши на деякі системні розбіжності, які належить виправити в майбутньому. Продовжив перше близьке знайомство зі світом ІВ заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Лев Глухівський, який наголосив на важливості отримання відповідних знань молодими фахівцями правничої сфери. Студентам на простих прикладах було продемонстровано процес створення та впровадження винаходу – від формування винахідницької ідеї до втілення її в життя й отримання відповідних охоронних документів та монополії на використання від держави.

Унікальну можливість у деталях дізнатися про історичні етапи розвитку сфери ІВ на теренах України студенти отримали під час екскурсії Музеєм правової охорони ІВ, яку провела завідувач Музею Антоніна Ферчук.

На завершення програми студенти ознайомилися з практичними аспектами роботи експертизи Укрпатенту, відвідавши підрозділи підприємства. Про особливості професійної діяльності експертів майбутнім бакалаврам і магістрам права розповіли начальник відділу хімії та фармацевтики Укрпатенту Наталія Тарнавська та начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем Укрпатенту Федір Луценко.

Наостанок студенти Київського коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» висловили подяку підприємству за організацію цікавої та змістовної зустрічі та можливість безпосереднього знайомства з практичними аспектами роботи державної системи правової охорони ІВ в Україні.

Лев Глухівський

Аантолій Горнісевич

  

09122016-День відкритих дверей в Укрпатенті

А.Горнісевич, Л.Глухівський

  
09122016 - День відкритих дверей в Укрпатенті

09122016 - День відкритих дверей в Укрпатенті