Юні винахідники – перше знайомство із закладом експертизи

24 травня 2017 року до Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) завітали учні технічної студії «Винахідник» ГО «Міжнародна організація "Інформаційні освітні технології"».

Під час екскурсії до Музею правової охорони інтелектуальної власності (Музей), яку провела завідувач Музею Антоніна Ферчук, діти із зацікавленням прослухали розповідь про винаходи відомих співвітчизників, з-поміж яких О. Архипенко («механічна картина», бігборд з картинкою, що постійно змінюється), Ф. Пироцький (трамвай), І. Сікорський (гелікоптер), А. Турчанович (польова кухня), київські кібернетикм (перша на європейському континенті електронно-обчислювальна машина) та багато інших. Юні винахідники з цікавістю розглядали різновиди охоронних документів ХІХ – ХХІ ст., виставлених в експозиції, і навіть мали можливість отримати копії старовинних привілеїв. Діти старанно осягали етапи становлення системи правової охорони інтелектуальної власності на землях України з найдавніших часів і до сьогодення, висвітлені в музейній експозиції. Звичайно ж, юним відвідувачам музею було цікаво дізнатися про своїх «колег» – дітей-винахідників – учасників та переможців Всеукраїнського щорічного конкурсу «Кращий винахід року».

Зустріч не обмежилася традиційною оглядовою екскурсією по Музею. Студійці поділились інформацією про власні напрацювання та досягнення, продемонстрували свої нагороди в конкурсах, таких як First Lego League, розповіли про наміри запатентувати одну із своїх розробок, яка присвячена убезпеченню тварин на дорогах, та передали деякі матеріали до Музею. Юні винахідники жваво розпитували про правила патентування під час консультативної бесіди, яку після екскурсії провела головний експерт відділу хіміко-біологічних технологій Вікторія Андруховець, а потім ознайомилися з роботою експертів Укрпатенту. На завершення візиту винахідники-екскурсанти отримали подарунки.