У Каліфорнійському університеті створили орган для боротьби з раком

У Каліфорнійському університеті створили орган для боротьби з раком Учені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелісі (США) розробили штучний орган. Його особливість полягає у здатності генерувати Т-клітини, які запрограмовані на боротьбу з раком.

Доклінічні дослідження нової технології науковці здійснили на чолі з професором патології та лабораторної медицини і педіатрії Гаєм Круксом. Отримана технологія дозволить проводити імунотерапію без шкоди для здорових тканин. Свою розробку вчені вже змогли запатентувати.

Т-клітини виробляються у тимусі (вилочковій залозі) та борються з чужорідними клітинами. Під час хвороби тимус працює менш ефективно, а тому й виробляє менше Т-клітин. Створені вченими органоїди (постійні складові елементи клітини) тимуса змогли згенерувати Т-клітини зі стовбурових клітин крові.

«Ми знаємо, що ключ до створення послідовного та безпечного постачання Т-клітин – це контроль процесів деактивації протиракових рецепторів», – говорить Крукс. Учені змогли довести здатність штучних Т-клітин виконувати такі ж захисні функції, як і природні Т-клітини.

Фото: pexels.com
Автор: Катерина Прохорчук
Джерело: Студвей