До уваги заявників!

З 1 січня 2017 року наказом Державної служби інтелектуальної власності від 07.12.2016 № 450-н в державній системі правової охорони інтелектуальної власності вводиться в дію нова, одинадцята, редакція МКПЗ у перекладі українською мовою. Створена нова інформаційно-довідкова система (ІДС) "Міжнародна класифікація промислових зразків (Локарнська класифікація). Одинадцята редакція", доступ до якої надається на безоплатній основі.

Звертаємо увагу, що Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) внесла в структуру класифікації концептуальні зміни, що обумовлено рішеннями, прийнятими на 12-й сесії Комітету експертів Спеціального союзу МКПЗ (далі – Комітет експертів).

Найбільш важливими змінами стали:

  • скасування публікації на паперовому носієві;
  • викладення інформації у МКПЗ без використання круглих дужок, тобто всі назви зразків представлені з прямим порядком слів;
  • викладення всіх назв зразків з великої літери в усіх мовних версіях;
  • скасування вживання порядкових номерів. Відтепер всі назви зразків матимуть ідентифікаційні номери, кожен з яких стосуватиметься назви зразка та всіх синонімів назви цього зразка (за їх наявності);
  • запровадження версій поточної редакції МКПЗ. Редакція класифікації й надалі буде чинною 5 років, і під час чинності вводитимуться її нові версії. При запровадженні версії Комітет експертів може вносити до тексту МКПЗ нові назви зразків, модифікувати або вилучати окремі назви зразків, проте не буде переносити жодну назву зразка чи групу зразків у інші класи/підкласи та не буде створювати нові підкласи/класи.


При поданні заявки на одержання патенту на промисловий зразок для зменшення часу проведення експертизи за заявкою, з огляду на рекомендації положень Правил складання та подання заявки на промисловий зразок необхідно враховувати актуальні назви зразків відповідно до чинної редакції МКПЗ.