До уваги користувачів системи інтелектуальної власності!

У зв᾽язку з надходженням циркуляру Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) C. PCT 1500 від 2 лютого 2017 року, до Вашої уваги пропонуємо звернення Генерального директора ВОІВ з нагоди знакового етапу розвитку міжнародної системи правової охорони винаходів – системи РСТ1.

Френсіс ГарріПані, панове,

Із задоволенням повідомляю, що 2 лютого 2017 року Міжнародне бюро ВОІВ опублікувало трьохмільйонну міжнародну заявку, подану згідно з Договором про патентну кооперацію (Договір РСТ). Це важлива віха в історії Договору і Організації.

Зі скромних починань у 1978 році, з 18 договірними державами на початку, Договір РСТ став основоположним елементом міжнародної патентної системи, основним засобом для заявників, які зацікавлені у правовій охороні винаходів на міжнародному рівні в будь-якій із 151 державі-учасниці Договору РСТ, і одним з кращих прикладів успішної спільної роботи і багатостороннього співробітництва в сфері інтелектуальної власності.

За майже 39 років функціонування кількість поданих міжнародних заявок постійно збільшувалась з 459 заявок, поданих протягом першого року, до понад 230 000 заявок, поданих у 2016 році, що значно перевищує навіть найоптимістичніші очікування засновників РСТ, які створили систему в 1960-х роках. Сьогодні вона є одним із ключових активів ВОІВ, що становить 76 відсотків від її доходів і забезпечує фінансування програми співробітництва в цілях розвитку Організації і багатьох інших її видів діяльності. Я маю всі підстави вважати, що її зростання і життєздатність буде продовжуватися. Успіх системи РСТ – це данина поваги до бачення засновників системи РСТ, які більше чотирьох десятиліть тому передбачили користь від створення глобальної "послуги", щоб допомогти новаторам в одержанні багатонаціональної правової охорони їх винаходів.

З нагоди цієї події, я хотів би скористатися можливістю і подякувати всім вам, новаторам у всьому світі, як користувачам системи, представникам держав-учасниць РСТ, співробітникам Відомств, які в різних якостях працюють у системі РСТ та на користь всієї мережі в рамках цієї системи, представникам міжурядових і неурядових організацій, а також представникам громадськості, за вашу неоціненну підтримку і співпрацю, вашу віру і довіру системі і за конструктивну багатолітню взаємодію з Міжнародним бюро у розробці системи для задоволення потреб усіх зацікавлених сторін. Успіх системи РСТ не був би можливим без вашої постійної підтримки.

Ґрунтуючись на баченні засновників РСТ, система повинна і далі розвиватися, щоб продовжувати функціонувати як основний інструмент для підтримки інновацій. Саме в цьому контексті я хотів би звернути вашу увагу на меморандум під назвою "Система РСТ – огляд та можливі майбутні напрями і пріоритети розвитку", доступний на веб-сайті ВОІВ тільки англійською мовою за адресою: http://www.wipo.int/pct/en/3million/index.html, який надає огляд системи РСТ і деяких завдань, що стоять перед нею. Огляд представлений як "привід для роздумів" щодо широких напрямків і пріоритетів майбутньої роботи, спрямованої на подальше вдосконалення системи.

Міжнародне бюро продовжує працювати з усіма зацікавленими сторонами РСТ для подальшого вдосконалення функціонування системи РСТ на благо договірних держав, Відомств, заявників та третіх сторін.


З повагою,
Френсіс Гаррі
Генеральний директор ВОІВ


1 Україна є державою-членом ВОІВ з 26 квітня 1970 року, державою-учасницею Договору РСТ – з 25 грудня 1991 року.